tzm
04 فروردین 1402 - 14:55

تاکید امام جمعه ارومیه بر جبران ضعف‌های گذشته

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی گفت: برای تحقق شعار سال جاری، باید ضعف‌ها و کاستی‌های بخش‌های مختلف در گذشته جبران شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، حجت‌الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی در خطبه‌های اولین نماز جمعه ارومیه در سال جدید، ضمن تبریک سال نو و حلول ماه رمضان، توجه به مطالبات رهبر انقلاب در پیام نوروزی و سخنرانی اول سال را ضروری دانست و اظهار داشت: برای اینکه شعار سال تحقق یابد و به صورت ملموش شاهد این امر باشیم، نیاز است تا برای ارتباط بهتر با کشورهای مختلف و توسعه تجارت خارجی برنامه‌ریزی شود.

وی افزود: ظرفیت مرزی و مناسبات تجاری آذربایجان‌غربی بهترین فرصت برای بهره‌گیری در راستای توسعه تجارت خارجی است و باید مدیران استان برای معرفی این ظرفیت تلاش کنند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی، عنوان کرد: جهاد مدیریتی لازمه تحقق شعار سال در این استان است چراکه ظرفیت‌های ملموس و مهمی دارد.

وی، در بخش دیگری از سخنان خود، جبران ضعف‌ها و کمبودهای گذشته را برای تحقق شعار سال الزامی برشمرد و گفت: در این خصوص، برنامه‌ریزی و پیگیری جدی انجام شود و از هیچ تلاشی دریغ نشود.

حجت‌الاسلام قریشی، تحریم‌های ظالمانه دشمنان علیه ایران اسلامی را بی اثر و عامل پیشرفت‌های امروز کشور دانست و ابراز داشت: همراهی کشورهای مختلف و توسعه روابط خارجی بیانگر موفقیت در بخش‌های مختلف است که همین امر موید جایگاه ویژه جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان است.

وی خاطرنشان کرد: به شکرانه انقلاب اسلامی و اهمیت خون شهدا، امروز شاهد استقبال سیل عظیم مردم از مراسمات تحویل سال نو در اماکن متبرکه و مزار شهدا هستیم. این در دوران طاغوت چیزی جزو ترس و وحشت معنا نداشت.

امام جمعه ارومیه، بیان داشت: معنویت افزایی و تحقق مملکت اسلامی در عمل برای مردم محقق شده و این مفهوم نظامی اسلامی است.

وی، همچنین با اشاره به حلول ماه رمضان و همزمانی آن با عید نوروز، گفت: توجه به انجام امورات نیکو و خیرخواهانه جزو اصلی‌ترین موضوعاتی است که باید در تمام سال و به ویژه ماه رمضان مدنظر باشد.

حجت‌الاسلام قریشی تاکید کرد: توجه به مبانی مهم در حوزه اعتقادات و معنویت در رمضان باید ویژه باشد و از این فرصت برای خودسازی استفاده کنیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1107945