tzm
03 فروردین 1402 - 13:42

رمضان ماه مغفرت و رحمت خداوند است

اراک-امام جمعه اراک گفت: ماه رمضان، ماه وزیدن نفحات الهی و گشوده شدن درهای رحمت و مغفرت خداوندی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی در پیامی حلول ماه مبارک رمضان را به عموم مسلمین جهان به خصوص مردم مؤمن و ولایت‌مدار این استان تبریک گفت و اظهار داشت: بار دیگر ماه مبارک رمضان، ماه رحمت، مغفرت، برکت و فضیلت فرا رسید و پروردگار متعال فرصت ارزشمند معنوی عبادت، نیایش و بندگی خالصانه را بر ما ارزانی داشت تا در ماه بهار قرآن با بهره‌گیری از تعالیم جانبخش الهی و تأسی از سیره پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) جان و دل را از قید و بندها و تعلقات مادی و دنیوی آزاد سازیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی افزود: ماه رمضان ماه وزیدن نفحات الهی و گشوده شدن درهای رحمت و مغفرت خداوندی است که با فرا رسیدن آن جان تازه‌ای در کالبد وجود روزه داران دمیده می‌شود. خداوند بزرگ در این ماه با فراخوانی بندگان خویش بر خوان گسترده‌اش، هیچ لطف و عنایتی را از آنان دریغ نمی‌کند.

وی ادامه داد: در ماه مبارک رمضان باید تمام اعضا و جوارح را از حرام دور نگه داشت و با اخلاص، توکل و توسل از اهل بیت (ع) و عمل به دستورها و احکام قرآن کریم و دوری از گناهان، عبادت و شب زنده داری در راستای رسیدن به کمال حرکت کرد و باید در این ماه به گونه‌ای خودسازی کرد که با اتمام ماه مبارک تأثیر و فواید آن در روح و جان افراد باقی باشد و اثر آن تا ماه رمضان سال بعد ماندگار باشد.

دری نجف آبادی در این پیام نسبت به حفظ حرمت ماه مبارک رمضان تاکید کرده و افزوده است: برخی هموطنان به دلیل مسافرت، بیماری یا به هر دلیلی قادر به روزه گرفتن نیستند که از آن‌ها تقاضا می‌شود از هرگونه اعمال و رفتاری که دلالت بر تظاهر به روزه‌خواری است مانند خوردن، آشامیدن و استعمال دخانیات درملاء عام پرهیز کرده و ضمن احترام به حقوق سایران، حرمت این ماه را رعایت کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1105900